Ekonomický tým 2016

Stalo se již dobrou tradicí, že naše obchodní akademie se pravidelně účastní soutěže Ekonomický tým. Soutěž byla založena v roce 2004 a od té doby se koná pod záštitou Asociace obchodních akademií.

Nejdůležitějším prvkem soutěže je týmovost zpracování. To se projevuje ve všech třech soutěžních disciplínách. První disciplínou je zpracování samostatného projektu na téma, které se každý rok obměňuje – např. Co byste zlepšili v okolí vaší školy, Navrhněte vhodný záměr, který by byl financován z evropských fondů, atd.

Druhou disciplínou je test z ekonomiky, účetnictví, informačních technologií a práva. Sestává z 80 otázek, na které má tým 60 minut času. Jde o poměrně málo často, takže tým musí najít efektivní způsob spolupráce, aby test stihl.

A ve třetí disciplíně jde o skupinovou prezentaci. Tým dostane téma, na které si má v limitu 30 minut připravit 10minutový projev. Přitom nemá k dispozici žádné zdroje informací, musí si vystačit s tím, co zná. A poté jej přednést tak, aby byl zapojen celý tým.

Zleva: Jaroslav Barták, Tomáš Linger a Daniel Jaderko

Naši soutěžící se vždy v této náročné soutěži dobře prosadili. Od roku 2014 je totiž nutné nejprve vyhrát krajské kolo a vítězný tým poté postupuje do celostátního finále. V něm se naše týmy téměř vždy umisťují v horní třetině soutěžících a často obsazují medailové pozice.

V roce 2016 náš tým opět krajské kolo vyhrál a z celostátního finále si přivezl bronzovou medaili. Blahopřejeme.

Petr Klínský