O nás

Na co se můžete podívat 

Video: jak to u nás funguje

Video: škola ve 30 sekundách

Kdo jsme?

Moderní škola s dlouholetou tradicí, vzděláváme již více než 55 let.

Jako jedna ze tří prvních obchodních akademií v ČR jsme otevřeli ekonomické lyceum. Běžně využíváme informační a komunikační technologie jak ve výuce, tak ve vedení agendy školy.

Nabízíme dva obory

Ekonomické lyceum (kód oboru: 78-42-M/02) – obor, který spojuje výhody gymnázia a odborných škol. Na jedné straně poskytuje širší všeobecné vzdělávání pro ty, kteří budou pokračovat ve studiu na vysoké škole. Na druhé straně vytváří základy odborného vzdělání pro ty, kteří se chtějí uplatnit v ekonomických profesích či v podnikání. V rámci oboru Ekonomické lyceum jsme v září 2019 otevřeli studijní program EVA – Ekonomická vzdělávací alternativa. V případě zájmu si můžete prohlédnout nové studentské webové stránky studijního programu EVA. Potřebné informace na nich naleznou jak uchazeči, tak i stávající studenti EVA.

Obchodní akademie – OA (kód oboru: 63-41-M/02) – obor tradičně zaměřený na mezinárodní vztahy. Absolventi se uplatňují v ekonomických profesích, pokračují ve studiu na ekonomicky zaměřených vysokých školách nebo se věnují samostatnému podnikání. 

Učební plány

Učební plán studijního programu Ekonomické lyceum – EL
Učební plán studijního programu Ekonomické lyceum – EVA
Učební plán studijního programu Obchodní akademie – OA

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Ekonomické lyceum – EL
Školní vzdělávací program Ekonomické lyceum – EVA
Školní vzdělávací program Obchodní akademie – OA

O nás stručně

Kde nás najdete

Naše škola se nachází v centru Vršovic, v sousedství parku. Jsme dobře dostupní MHD (asi 5 min. od nám. Míru), dostanete se k nám tramvají č. 4 a 22 (zastávka Ruská) a autobusem č. 101 a 135 (zastávka Slovinská) nebo č. 124 a 139 (zastávka Kodaňská).

Velkou výhodou je blízkost vlakového nádraží Praha – Vršovice nabízející rychlé spojení všem, kteří bydlí na jihovýchod od Prahy.

Mapa