Finálová účast v soutěži Office Arena 2023

Mezinárodní soutěže v aplikacích MS Office se naše škola zúčastnila poprvé v roce 2020, v letošním roce zaznamenali úspěch rovnou 2 naši studenti. Marek Kubíček postoupil do krajského kola, kde obsadil 3. místo, a studentka Patricie Švejcarová (dole na fotografii je uprostřed) se úspěšně dostala až do celorepublikového finále.

Jedná se o časově a dovednostně náročnou a komplexní soutěž, kde po úvodním testu ve školním kole se pro krajské kolo zpracovává velký projekt, kde se využívá celá paleta programů (Word, Excel, PowerPoint) a studenti mají možnost přidat i téměř jakékoliv jiné aplikace (Power BI, online aplikace a dokumenty). Postupující do celorepublikového finále Patricie popisuje svoji zkušenost následujícími slovy:

„Když jsem se přihlásila, nečekala jsem, že postoupím ani do krajského kola, natož do finále. Školní kolo se mi ale povedlo, a já tak začala zpracovávat projekt, který nesl zadání „Návrh naučné stezky ve vašem městě či okolí“. Připravila jsem stezku zaměřenou na pražské metro, tvorbou projektu jsem strávila celý březen a s tímto návrhem jsem vyhrála kolo krajské.

Finále se konalo v budově Microsoftu, tentokrát už naživo. Jednalo se hlavně o představení stezky před porotou a plnění testu MOS z Wordu. Celá soutěž měla příjemnou atmosféru a byl to pro mě skvělý zážitek, který bych doporučila každému.“

Součástí programu jsou i krátká vystoupení profesionálů z různých společností, kde návštěvníci mohou sbírat znalosti a inspiraci. Partnerem soutěže je společnost Microsoft a vítězové jednotlivých zemí se potkávají na světovém finále v USA. Více informací je k dispozici na www.soutezarena.cz.