Mistrovství ČR žáků středních škol

Ve dnech 18. a 19. dubna 2016 proběhlo na VOŠ a SOŠ Nový Bydžov 24. mistrovství České republiky žáků středních škol v grafických předmětech (opis textu, korektura textu, záznam mluveného slova, wordprocessing). Přes školní a krajská kola se na mistrovství probojovala trojice našich studentů, zkušených závodníků, kteří naši školu reprezentovali mimo jiné i na mistrovství světa ve zpracování textu na počítači, které proběhlo v červenci 2015 v Budapešti. Tomáš Vaňák (4BL) i Ludmila Horáková (3AL) se na celorepublikové kolo probojovali v korektuře textu a ve wordprocessingu, doplnila je Lucie Šenková (3CL) v korektuře textu.

Tomáš Vaňák uzavřel tímto mistrovstvím svoji soutěžní pouť v barvách naší školy a v průběhu posledních dvou let si vedl velmi úspěšně! V dubnu 2015 získal na středoškolském mistrovství ČR stříbrnou medaili ve wordprocessingu, v červenci 2015 vybojoval medaili ze stejného kovu a ve stejné disciplíně na mistrovství světa v Budapešti, v prosinci 2015 získal na Mistrovství ČR open titul juniorského mistra republiky ve wordprocessingu, navíc přidal bronzovou medaili v korektuře textu. Vše nyní završil v Novém Bydžově ziskem bronzové medaile ve wordprocessingu.

Tomášovi děkuji za jeho úžasnou tréninkovou morálku, píli, zodpovědnost, nekonečnou nezištnou pomoc ostatním soutěžícím a za jeho pozitivní přístup ke všemu, do čeho jsme se v průběhu jeho studia na naší škole společně pustili. Tomáši, přeji hodně úspěchů u maturitní zkoušky a u přijímacích zkoušek na vysokou školu.

Zahanbit se v Novém Bydžově nenechaly ani obě dívky. V nabité konkurenci obsadila Lucka Šenková 4. místo v korektuře textu a Lída Horáková ve stejné disciplíně 5. místo.

Po vyhlášení výsledků: Petr Hais (spokojený trenér), Tomáš Vaňák, Ludmila Horáková, Lucie Šenková

Kompletní výsledky naleznete v příloze.

Petr Hais


Dokumenty ke stažení

Název souboruVelikostTyp
mr-novy-bydzov-2016-vysledky.xls117 kBxlsuložit ▼