Školní rok 2014/2015

Soutěže ve zpracování textu na počítači

• naši studenti se zúčastnili pražské soutěže ve wordprocessingu na OA Hovorčovická, mistrovství republiky open v Olomouci, pražské Mikulášské soutěže na OA Dušní, pražského Vánočního turnaje na OA Dušní, pražské soutěže v korektuře textu na OA Krupkovo náměstí, pražského kola mistrovství žáků středních škol ve zpracování textu na ČAO Resslova 5, soutěže Kollárův beránek na Karlínské obchodní akademii, mistrovství ČR žáků středních škol (OA Ostrava – Mariánské Hory), Májového turnaje na OA Hovorčovická, mezinárodní internetové soutěže Intersteno a mistrovství světa v Budapešti
  • Ludmila Horáková (2AL) získala v listopadu 2014 bronzovou medaili na mistrovství republiky open ve zpracování textu, a to v kategorii juniorů v disciplíně wordprocessing (profesionální formátování mnohastránkového textu ve Wordu), Tomáš Vaňák (3BL) vybojoval v korektuře textu 4. místo a ve wordprocessingu 5. místo, Jakub Kohout (2BL) pak 9. místo v disciplíně wordprocessing
  • Tomáš Vaňák získal v dubnu 2015 stříbrnou medaili na středoškolském mistrovství republiky v disciplíně wordprocessing, Ludmila Horáková byla v téže disciplíně na 5. místě, Richard Stiebal (4AL) skončil v korektuře textu na 6. místě a Lucie Šenková (2CL) v téže disciplíně na 10. místě
  • Tomáš Vaňák získal v červenci 2015 stříbrnou medaili a tedy titul vicemistra světa na mistrovství světa v Budapešti, Lucie Šenková získala stříbrnou medaili a titul vicemistryně světa v disciplíně korektura textu, Ludmila Horáková obsadila na mistrovství skvělé 5. místo v korektuře textu a Jakub Kohout obsadil v téže disciplíně 20. místo (všichni v kategorii juniorů do 20 let)

Ekonomické soutěže

• naši studenti se zapojili do mezinárodní soutěže Global Enterprise Challenge, kde se sice neumístili do 3. místa (další výsledky nebyly zveřejněny), ale v dílčí soutěži, která probíhala jako počítačová simulace, se osmičlenný tým studentů ze třídy 2AL ve složení Jaroslav Barták, Tomáš Linger, Simona Pánková, Nikola Šlabjarová a ze třídy 3AL ve složení Klára Šulcová, Markéta Petrásková, Jakub Třeček, Kateřina Bílková umístil jako první v celosvětovém pořadí
  • studentky Ludmila Horáková (2AL) a Lenka Zahradníková (2DO) obsadili v pražské soutěži IT ZEUS (pořádané na OA Resslova 5) 2. místo
  • tým složený ze studentek Kristina Ratajová (3AL), Kateřina Karpíšková (3AL) a Martina Bláhová (3BL) obsadil v ekonomické soutěži Ekonomický trojboj pořádané na OA Dušní 1. místo
  • tým studentů ze 4BL ve složení Veronika Šnuriková, Matěj Srna a Jiří Čermák skončil na 3. místě v tradiční soutěži na Českoslovanské akademii obchodní, Resslova 8, která zahrnovala oblasti ekonomiky, účetnictví a hospodářského zeměpisu
  • soutěžní tým 4DO ve složení Kateřina Skokanová, Tereza Palová a Lucie Chábová skončil na 4. místě na soutěži Ekonomický tým, kterou pořádala Obchodní akademie v Dušní, Praha 1.

Sportovní soutěže

• naši studenti se zúčastnili těchto sportovních soutěží: futsalová liga chlapců (čtvrtfinále divize), beachvolejbal (8. místo, 10. místo), florbal chlapci (semifinále), florbal dívky (semifinále), stolní tenis (skupina), přespolní běh družstev – chlapci 9. místo (jednotlivci: 6. místo Štěpán Kuriš), dívky 7. místo (jednotlivci: 3. místo Jana Prozrová)