Školní rok 2015/2016

Soutěže ve zpracování textu na počítači

• naši studenti se zúčastnili pražské soutěže ve wordprocessingu na OA Hovorčovická, pražské Mikulášské soutěže na OA Dušní, mistrovství republiky open v Litovli, pražské soutěže v korektuře textu na OA Krupkovo náměstí, pražského kola mistrovství žáků středních škol ve zpracování textu, soutěže Kollárův beránek na Karlínské obchodní akademii, mistrovství ČR žáků středních škol v Novém Bydžově, Májového turnaje na OA Hovorčovická a mezinárodní internetové soutěže Intersteno
  • Tomáš Vaňák vyhrál v listopadu 2015 soutěž ve wordprocessingu na OA Hovorčovická, v prosinci 2015 vybojoval titul juniorského mistra republiky v disciplíně wordprocessing a dále získal bronzovou medaili v disciplíně korektura textu na mistrovství republiky open, v březnu 2016 vyhrál pražské kolo mistrovství žáků středních škol ve wordprocessingu a skončil na 3. místě v korektuře textu a v dubnu 2016 vybojoval bronzovou medaili na středoškolském mistrovství republiky v disciplíně wordprocessing
  • Ludmila Horáková skončila v listopadu 2015 na 2. místě na pražské soutěži ve wordprocessingu, v prosinci 2015 získala bronzovou medaili v disciplíně wordprocessing na mistrovství republiky open, v únoru vyhrála pražskou soutěž v korektuře textu, v březnu obsadila 2. místo ve wordprocessingu v pražském kole mistrovství žáků středních škol a na středoškolském mistrovství republiky obsadila 5. místo v korektuře textu a 7. místo ve wordprocessingu
  • Jakub Kohout vybojoval 3. místo na pražské soutěži ve wordprocessingu a 4. místo ve wordprocessingu na mistrovství republiky open
  • Lucie Šenková obsadila 4. místo v korektuře textu na mistrovství republiky open, 2. místo na pražské soutěži v korektuře, 2. místo v korektuře v pražském kole mistrovství žáků středních škol, 1. místo na soutěži v opisu textu Kollárův beránek a 4. místo v korektuře na středoškolském mistrovství republiky

Ekonomické soutěže

• Celopražská ekonomická soutěž na OA Resslova 8 – zvítězila trojice našich studentů ve složení Klára Šulcová (4AL), Kateřina Karpíšková (4AL) a Tomáš Krajíček (4BL)
  • Holešovické Má dáti – Dal (pražská soutěž UCE) – 4. místo Martina Bláhová, 6. místo Tomáš Vaňák (oba 4BL)
  • Ekonomický tým – trojice našich studentů Kateřina Karpíšková (4AL), Kristina Ratajová (4AL) a Martina Bláhová (4BL) 1. místo v krajském kole a 6. místo v celostátním finále. Soutěžilo se v disciplínách zpracování projektu, test z EKO, UCE, IKT a PRA a prezentace
  • Ekonomický trojboj (pražská soutěž EKO + UCE na OA Dušní) – 3. místo týmu ve složení Lucie Ježková (3DO), Tomáš Linger (3AL), Jaroslav Barták (3AL). Tým soutěžil v disciplínách test, ekonomická hra Riskuj a prezentace (na téma hypotéky)
  • IT ZEUS (pražská soutěž UCE + EKO + IT + ZEM) – 1. místo týmu ve složení Kateřina Páchová, Denisa Kortanová (obě 2BL)

Sportovní soutěže

• Minikopaná chlapců (semifinále)
  • Florbal: dívky semifinále, chlapci semifinále
  • Pohár J. Masopusta v kopané: základní skupina
  • Stolní tenis dívky 5. místo (Tereza Járová, Denisa Kortanová), chlapci základní skupina
  • Přespolní běh – dívky obsadily 5. místo (Jana Prozrová, Klára Procházková, Andrea Drsková, Leona Macháňová, Veronika Mathauserová), chlapci 17. místo; mezi jednotlivci Jana Prozrová vybojovala cenné 5. místo a Štěpán Kuriš byl čtvrtý.
  • V beachvolejbalu se uskutečnilo několik turnajů, ve kterých naše družstva vybojovala 5. až 8. místo a 9. až 12. místo. Největším úspěchem tak nakonec dopadl velikonoční turnaj, kde naše družstvo obsadilo krásné 2. místo.
  • V letošním roce se velmi dařilo chlapcům ve středoškolské futsalové lize, ve které dokázali v jednotlivých postupových kolech svou kvalitu a nakonec obsadili výborné 4. místo.
  • Badminton – po dvouleté odmlce jsme opět vyrazili na středoškolský turnaj v badmintonu. Výsledkem bylo 6. místo chlapců (Tomáš Bažík, Viktor Malý, Jan Pazderka). Mnohem lépe si vedla naše děvčata, která celý turnaj vyhrála (Tereza Járová, Denisa Kortanová, Karolína Jahodová). Vítězství družstva děvčat se dá považovat za největší sportovní úspěch v tomto školním roce.

Zeměpisná soutěž

• Naši studenti Jaroslav Barták, Tomáš Linger a Nikola Šlabjarová vyhráli vědomostní soutěž pro pražské obchodní akademie na téma Evropa jako hospodářský partner zemí Asie a Blízkého východu